• DZIEŃ KOTA 17.02.2021

        • GALERIA ZDJĘĆ

          W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny nasz Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z biblioteką szkolną zorganizował akcję na Dzień Kota. Przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla kotów z Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę” oraz konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III „Pokaż nam swojego kotka”. Dzieci bardzo zaangażowały się w całą akcję. Zebraliśmy 4 duże kartony karmy dla kotów. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych prac przedstawiających koty. Panie bibliotekarki i opiekunki SKW przeprowadziły lekcje na temat opieki nad zwierzętami, pracy i zadań schronisk i stowarzyszeń. W bibliotece wyeksponowano książki o kotach, zarówno literaturę piękną jak i poradniki, albumy. Na korytarzach wykonano gazetki informujące o prowadzonej zbiórce. Na zakończenie akcji organizatorzy przy pomocy uczniów zapakowali zebrane przysmaki do kartonów i odwieźli je do siedziby Stowarzyszenia. Jednocześnie została powołana komisja, która wybrała najpiękniejsze prace plastyczne, zaprojektowała dyplomy dla uczestników konkursu. Każdy otrzymał nagrodę za udział w tej pięknej akcji, która zakończyła się 12 marca. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W NASZE DZIAŁANIA

           

    • Dnia 5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji dziękujemy naszym uczniom za trud i zaangażowanie w pracę naszego koła Caritas oraz Wolontariatu. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, a klasa 6a przedstawia filmik edukacyjny w ramach  EUROPEJSKIEGO SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM I PRZEMOCY ! Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Białce wzięła udział w  XVI KAMPANII BIAŁYCH SERC 12-25.X.2020 r. Klasa 6a zaprasza zrobiła film profilaktyczno-wychowawczy pt.: WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH. Koordynatorami akcji były: Katarzyna Ostrowska i Ewa Danuta Niewęgłowska.

      FILMIK:
      https://liblink.pl/3aMBboW77N

        • 5 XII DZIEŃ WOLONTARIUSZA

        • 5 grudnia 2019r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Płomyk Nadziei” i Koła CARITAS obchodzili swoje święto. W tym dniu zorganizowaliśmy podsumowanie akcji charytatywnych prowadzonych w pierwszym półroczu. Zbieraliśmy karmę i różne produkty i akcesoria dla zwierząt z Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę” i Stowarzyszenia Empatyczni. Zbiórkę rozpoczęliśmy 4 października w Dniu Zwierząt. Przygotowaliśmy gazetki i plakaty informacyjne oraz wydrukowaliśmy ulotki z informacją o akcji. Wolontariusze co jakiś czas przypominali o naszym działaniu wszystkim uczniom szkoły.

          Od 20 listopada prowadziliśmy też akcję Dzień Pluszowego Misia, gdzie zbieraliśmy pluszaki i artykuły piśmiennicze i plastyczne dla dzieci chorych na nowotwory z Fundacji Mam Marzenie. Wszystko, co zebraliśmy w bieżącym roku szkolnym zostało wysłane do oddziału Fundacji w Rzeszowie.

          W Dniu Wolontariusza, jak co roku, przygotowaliśmy gazetkę informującą o naszych działaniach, wyeksponowaliśmy na niej w ramach podziękowania, nazwiska wszystkich darczyńców wypisane na pięknych serduszkach. Zebrane dary również zostały wyłożone na widoku, aby wszyscy mogli zobaczyć, ile możemy zrobić wspólnie. Na apel przygotowany specjalnie w tym dniu zaprosiliśmy przedstawicieli Fundacji Empatyczni, z którymi zaczęliśmy współpracę w tym roku. Goście przeprowadzili pogadankę na temat swoich podopiecznych. Nasze dzieci dzieliły się chętnie swoimi doświadczeniami związanymi z pomocą zwierzętom. Opiekun SKW Ewa Niewęgłowska przygotowała prezentację na temat dotychczasowych działań Klubu. Wspólnie z opiekunem CARITASu Agnieszką Uss podziękowały wszystkim, którzy pomagają potrzebującym. Dary zostały przez wolontariuszy rozdzielone i przekazane adresatom. Od obu fundacji otrzymaliśmy dyplomy z podziękowaniami.

        • VII Radzyńska Paraolimpiada „ÓSMY KOLOR TĘCZY”

        • Galeria zdjęć.

          VII Radzyńska Paraolimpiada odbyła się w dniu 06.10.2019r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.  Po raz kolejny wolontariusze ze  Szkolnego Koła „CARITAS” i Szkolnego Klubu Wolontariatu „Płomyk Nadziei” wraz z opiekunkami przygotowali ciekawe konkurencje sportowe i z wielkim zaangażowaniem  pomagali osobom niepełnosprawnym w ich wykonaniu. Zachęcali uczestników „Tęczowych zabaw” do  pokonywania własnych słabości . Zadania były różnorodne: rzuty do celu, slalom z kijem hokejowym, skoki przez obręcze, zbieranie patyczków w rękawicach kuchennych, odbijanie piłeczki rakietą, naśladowanie… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Konkurencje cieszyły się dużą popularnością. Nasza wolontariuszka Sandra Juchimiuk zaśpiewała na scenie  nasz nieoficjalny hymn „Piosenkę o pomaganiu innym”.

          Paraolimpiada rozpoczęła się tradycyjnie kolorową defiladą oraz występami artystycznymi a zakończyła wręczeniem dyplomów, nagród i medali dla wszystkich uczestników, którzy wykazali się siłą charakteru i determinacją w pokonywaniu różnorodnych konkurencji sportowych. Tu nie było przegranych a sami zwycięzcy.

           Celem naszych działań było uwrażliwianie młodych ludzi na takie wartości jak: dobro, wyrozumiałość, szacunek, empatia, tolerancja w bezpośrednich relacjach z osobami niepełnosprawnymi oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

          Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich dobre serce, a paniom E. Niewęgłowskiej, K. Ostrowskiej, A. Uss za przygotowanie dyscyplin sportowych i uczniów.

           

        • DBAMY O MIEJSCA PAMIĘCI

        • 05.12.2017 r.

          DBAMY O MIEJSCA PAMIĘCI           Galeria zdjęć

              Szkolny Klub Wolontariatu ma na celu, miedzy innymi, kształtowanie i rozwijanie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, kultywowanie pamięci tych, którzy walczyli i polegli za wolność naszej Ojczyzny.

              W lesie Ustrzesz znajduje się miejsce pamięci narodowej, ważne dla lokalnej ludności. Napis na nim mówi nam, że jest to pomnik poświęcony „Pierwszym ofiarom hitleryzmu żołnierzom Strzelca zamordowanym w listopadzie1939 r. w Radzyniu Podlaskim p.por. N. Barańskiemu, N. Borkowskiemu, W. Kępce”

              W przeddzień Wszystkich Świętych wolontariuszki SKW wraz z opiekunami podjęły prace porządkowe przy pomniku. Zadanie było poważne – oczyszczenie pomnika, usunięcie mchu z betonowej podmurówki, zgrabienie liści, usunięcie stłuczonego szkła po zniczach, zamiatanie. Prace te dziewczęta wykonały, mimo że utrudniał je dość silny wiatr oraz padający deszcz. Efekt końcowy warty był jednak poświęceń, gdyż miejsce pamięci nabrało blasku, szczególnie gdy złożyłyśmy na pomniku własnoręcznie wykonany wieniec z biało - czerwoną szarfą oraz zaświeciłyśmy znicze – elektryczne ze względów bezpieczeństwa. Postanowiłyśmy, że ten pomnik , tak ważny dla lokalnej społeczności pozostanie na stałe pod opieką Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole.

              Dziękujemy zaangażowanym wolontariuszkom i mamie Martyny za współpracę w akcji

           

    • OGŁOSZENIE

              W naszej szkole w tym roku szkolnym zakładamy Szkolny Klub Wolontariatu. Od 10 października 2017r. przyjmujemy zapisy wszystkich, którzy chcieliby zostać członkami SKW. Wolontariuszem może zostać każdy uczeń od kl. IV szkoły podstawowej do III gimnazjum, a także rodzice. Kandydat musi spełnić następujące warunki:

      • Chęć niesienia pomocy
      • Brak wynagrodzenia za pracę
      • Dysponowanie wolnym czasem​​​​​​​

              Zapisy przyjmują opiekunowie SKW: Ewa Danuta Niewęgłowska, Katarzyna Ostrowska.